Siatkarski Ośrodek Szkolny

Siatkarskie Ośrodki Szkolne (S.O.S.), powołane z inicjatywy PZPS przy współpracy z samorządami terytorialnymi pod koniec sierpnia br., skupiają szerokie grono tych uczniów, którzy w siatkówkę grają na wyższym poziomie i w większości uczęszczają do klas ze specjalistycznym wychowaniem fizycznym.
W skład S.O.S. wchodzą trzy klasy ze specjalizacją siatkówki z trzech gimnazjów oraz jedna szkoła z terytorialnie nieodległego liceum, tak by możliwa była współpraca struktur i nauczycieli, a uczniowie po zakończeniu gimnazjów mogli kontynuować edukację siatkarską w liceum bliskim ich miejscu zamieszkania. W strukturach programu chodzi także o to, aby kształcić młodzież według jednego programu nauczania siatkówki i według tych samych założeń.

SIATKARSKI OŚRODEK SZKOLNY przy Gimnazjum 9 w Koszalinie  funkcjonuje od września 2012 r.

W Sali sportowej przy ul. Staszica 6 siatkówką dziewcząt zajmujemy się od 1986 r. Szkoła przy współpracy z Klubem Sportowym MKS Koszalin odnosiła przez te lata wiele sukcesów.Teraz popularyzujemy siatkówkę opierając się na programie ogólnopolskim S.O.S. Nadal chcemy  zdobywać laury na arenach szkolnych i klubowych, w Polsce i za granicą.

W S.O.S. Koszalin funkcjonują trzy klasy sportowe dziewcząt. Każda z nich ma 10 godzin lekcyjnych, dwa treningi popołudniowe, wyjazdy w soboty, niedziele na mecze i turnieje. Latem odbywa się obóz sportowy, a zimą dziewczęta trenują w czasie ferii w szkole. Drużyna szkolna bierze udział w rozgrywkach w ramach Gimnazjady dochodząc co roku do szczebla wojewódzkiego zawodów.Drużyna szkoły bierze udział w rozgrywkach w ramach Gimnazjady dochodząc co roku do szczebla wojewódzkiego zawodów.

Klasy siatkarskie

Wieczorek Maja

Historia MKS-u Strona młodzieżowej siatkówki Rekrutacja

Liga Młodziczek Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej

Zawody odbyły się 27 kwietnia 2017 w naszej szkole z udziałem zespołów z Kołobrzegu, Polic i Szczecina oraz naszego w składzie: Joanna Cierzniewska, Karina Grundeman, Maja Jęczkowska, Hanna Kwietniewska, Martyna Łepecka,  Agata Przygodzka, Martyna Strojek, Olga Tymoszuk, Klaudia Zawadzka, Dżesika Pieścik wszystkie z klasy 2c oraz Zuzanna Kamińska i Maja Wieczorek z klasy 1c.
Trenerzy Maciej Ostaszewski i Remigiusz Oszmian.

Klasyfikacja końcowa:
1.Police
2.Szczecin
3.Kołobrzeg
4.Koszalin

W środę 24 maja klasy siatkarskie 1c, 3c oraz grupa dziewcząt z 2b pod opieka nauczycieli wychowania fizycznego K. Jagiełło, M. Murawskiej, Ł. Drożdżala i pod kierownictwem R. Oszmiana wyjechały do Słupska gdzie rozpoczęły się zawody najwyższej rangi - Mistrzostwa Polski w piłce siatkowej w kategorii kadetek (III klasa Gimnazjum oraz klasa I Liceum). Oglądaliśmy mecz z udziałem drużyn z Bydgoszczy i Warszawy. Gra stała na wysokim mistrzowskim poziomie i bardzo podobała się wszystkim. Mecz wygrały dziewczyny z Pałacu. Kolejne spotkania można oglądać do niedzieli w telewizji internetowej.  Bieżące informacje można uzyskać ze strony www. pzps.pl

Klasa trzecia mogła zobaczyć jak grają ich rówieśniczki. Dla klasy pierwszej był to pokaz jak można zagrać w przyszłości. Ale by to mogło nastąpić trzeba włożyć sporo pracy i wysiłku aby równać do najlepszych.
 Harmonogram meczów do pobrania

W ostatni weekend odbyły się ostatnie mecze tego sezonu w ramach Ligi Młodziczek. Zespół klasy I grał w Stargardzie Szczecińskim z drużynami z Połczyna, Stargardu i Szczecinka. Zespół klasy II grał w Goleniowie z gospodyniami oraz z Wałczem.

Skład zespołów w poszczególnych ligach na ostatnie turnieje 25-26.03.2017

Zawody odbyły się 22 marca 2017 r. w hali Milenium w Kołobrzegu z udziałem  czterech gimnazjów z Koszalina, Kołobrzegu, Gryfic i Szczecina. W pierwszym meczu wygranym z Gryficami dziewczyny z naszego gimnazjum zapewniły sobie awans do finału. Drugim spotkaniu nasz zespół uległ drużynie z Kołobrzegu.

Połczyn Zdrój 2017-03- 09 kolejna nowa edycja Gimnazjady w piłce siatkowej dziewcząt. Tym razem na poziomie regionu. Startowały Gimnazja z Tychowa, Szczecinka, Mścic, Połczyna Zdroju oraz nasze Gimnazjum nr 9 ubiegłoroczny wojewódzki finalista. Region zakończyliśmy na pierwszym miejscu pokonując wszystkie zespoły, jednocześnie wraz z Połczynem Zdrój uzyskaliśmy awans do półfinału. Zespół oparty był w większości na uczennicach klasy II c uzupełnione dziewczętami klasy III c i I c. Opiekunem zespołu był Pan Maciej Ostaszewski.
GRATULUJEMY!   FOTO