Gimnazjum nr 9
im. Noblistów Polskich
ul. St. Staszica 6, 75-449 Koszalin
tel/fax 094 345-82-14

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Siatkarski Ośrodek Szkolny

Siatkarskie Ośrodki Szkolne (S.O.S.), powołane z inicjatywy PZPS przy współpracy z samorządami terytorialnymi pod koniec sierpnia br., skupiają szerokie grono tych uczniów, którzy w siatkówkę grają na wyższym poziomie i w większości uczęszczają do klas ze specjalistycznym wychowaniem fizycznym.
W skład S.O.S. wchodzą trzy klasy ze specjalizacją siatkówki z trzech gimnazjów oraz jedna szkoła z terytorialnie nieodległego liceum, tak by możliwa była współpraca struktur i nauczycieli, a uczniowie po zakończeniu gimnazjów mogli kontynuować edukację siatkarską w liceum bliskim ich miejscu zamieszkania. W strukturach programu chodzi także o to, aby kształcić młodzież według jednego programu nauczania siatkówki i według tych samych założeń.

SIATKARSKI OŚRODEK SZKOLNY przy Gimnazjum 9 w Koszalinie  funkcjonuje od września 2012 r.

W Sali sportowej przy ul. Staszica 6 siatkówką dziewcząt zajmujemy się od 1986 r. Szkoła przy współpracy z Klubem Sportowym MKS Koszalin odnosiła przez te lata wiele sukcesów.Teraz popularyzujemy siatkówkę opierając się na programie ogólnopolskim S.O.S. Nadal chcemy  zdobywać laury na arenach szkolnych i klubowych, w Polsce i za granicą.

 

W S.O.S. Koszalin funkcjonują trzy klasy sportowe dziewcząt. Każda z nich ma 10 godzin lekcyjnych, dwa treningi popołudniowe, wyjazdy w soboty, niedziele na mecze i turnieje. Latem odbywa się obóz sportowy, a zimą dziewczęta trenują w czasie ferii w szkole. Drużyna szkolna bierze udział w rozgrywkach w ramach Gimnazjady dochodząc co roku do szczebla wojewódzkiego zawodów.Drużyna szkoły bierze udział w rozgrywkach w ramach Gimnazjady dochodząc co roku do szczebla wojewódzkiego zawodów.

 
Klasy siatkarskie
     

Nikola Bielecka
Laura Dziuba
Weronika Karpińska
Martyna Kowalczyk
Wiktoria Kowalczyk
Aleksandra Makowska
Natalia Smolińska
Oliwia Stasiuk
Anna Szczepankowska
Wiktoria Wahidi

Joanna Cierzniewska
Magdalena Dubiel
Martyna Dubiel
Laura Gowor
Karina Grundeman
Maja Jęczkowska
Hanna Kwietniewska
Martyna Łepecka
Agata Przygodzka
Nikola Rojewska
Martyna Strojek
Olga Tymoszuk
Klaudia Zawadzka
Dżesika PieścikChromińska Karolina
Guzek Katarzyna
Kudlicka Amelia
Grodzka Anna
Jaworska Kaja
Kamińska Zuzanna
Kaufman Kalina
Kucz Karolina
Kupracz Michelle
Kulkowska Zuzanna
Rybakowicz Weronika
Zięba Zuzanna
Urbańska Martyna
Wieczorek Maja

 

     
Historia MKS-u Strona młodzieżowej siatkówki Rekrutacja
     
Liga Młodziczek Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej
 
 
 

 

Zawody odbyły się 27 kwietnia 2017 w naszej szkole z udziałem zespołów z Kołobrzegu, Polic i Szczecina oraz naszego w składzie: Joanna Cierzniewska, Karina Grundeman, Maja Jęczkowska, Hanna Kwietniewska, Martyna Łepecka,  Agata Przygodzka, Martyna Strojek, Olga Tymoszuk, Klaudia Zawadzka, Dżesika Pieścik wszystkie z klasy 2c oraz Zuzanna Kamińska i Maja Wieczorek z klasy 1c.
Trenerzy Maciej Ostaszewski i Remigiusz Oszmian.

Klasyfikacja końcowa:
1.Police
2.Szczecin
3.Kołobrzeg
4.Koszalin

 W środę 24 maja klasy siatkarskie 1c, 3c oraz grupa dziewcząt z 2b pod opieka nauczycieli wychowania fizycznego K. Jagiełło, M. Murawskiej, Ł. Drożdżala i pod kierownictwem R. Oszmiana wyjechały do Słupska gdzie rozpoczęły się zawody najwyższej rangi - Mistrzostwa Polski w piłce siatkowej w kategorii kadetek (III klasa Gimnazjum oraz klasa I Liceum). Oglądaliśmy mecz z udziałem drużyn z Bydgoszczy i Warszawy. Gra stała na wysokim mistrzowskim poziomie i bardzo podobała się wszystkim. Mecz wygrały dziewczyny z Pałacu. Kolejne spotkania można oglądać do niedzieli w telewizji internetowej.  Bieżące informacje można uzyskać ze strony www. pzps.pl

 Klasa trzecia mogła zobaczyć jak grają ich rówieśniczki. Dla klasy pierwszej był to pokaz jak można zagrać w przyszłości. Ale by to mogło nastąpić trzeba włożyć sporo pracy i wysiłku aby równać do najlepszych.
FOTO
 Harmonogram meczów do pobrania

http://sosir.slupsk.pl/wp-content/uploads/2017/05/HARMONOGRAM-MECZ%C3%93W-pdf.pdf

W ostatni weekend odbyły się ostatnie mecze tego sezonu w ramach Ligi Młodziczek. Zespół klasy I grał w Stargardzie Szczecińskim z drużynami z Połczyna, Stargardu i Szczecinka. Zespół klasy II grał w Goleniowie z gospodyniami oraz z Wałczem.

Skład zespołów w poszczególnych ligach na ostatnie turnieje 25-26.03.2017  

Zawody odbyły się 22 marca 2017 r. w hali Milenium w Kołobrzegu z udziałem  czterech gimnazjów z Koszalina, Kołobrzegu, Gryfic i Szczecina. W pierwszym meczu wygranym z Gryficami dziewczyny z naszego gimnazjum zapewniły sobie awans do finału. Drugim spotkaniu nasz zespół uległ drużynie z Kołobrzegu.

Połczyn Zdrój 2017-03- 09 kolejna nowa edycja Gimnazjady w piłce siatkowej dziewcząt. Tym razem na poziomie regionu. Startowały Gimnazja z Tychowa, Szczecinka, Mścic, Połczyna Zdroju oraz nasze Gimnazjum nr 9 ubiegłoroczny wojewódzki finalista. Region zakończyliśmy na pierwszym miejscu pokonując wszystkie zespoły, jednocześnie wraz z Połczynem Zdrój uzyskaliśmy awans do półfinału. Zespół oparty był w większości na uczennicach klasy II c uzupełnione dziewczętami klasy III c i I c. Opiekunem zespołu był Pan Maciej Ostaszewski.
GRATULUJEMY!   FOTO